You are here: HomeNewsTulai LamkaPictorial Report | SSPP 67th Foundation Day cum Siamsin Awards Distribution - 2014

Pictorial Report | SSPP 67th Foundation Day cum Siamsin Awards Distribution - 2014

Written by  Thangpu Samte Published inTulai Lamka Tuesday, 14 January 2014 14:11

LAMKA, Jan 13: The 67th Foundation Day cum Siamsin Awards Distribution - 2014, naktak a kisakkholh ahihnung in, January 13th 2014, sunma dak 10:30 in YPA GHQ Hall, Hiangtam Lamka ah thupitak a neih in om hi. Hiai hun ah Pu PC Lawmkunga, IAS Chief Secretary, Manipur in Chief Guest hihna toh uap in, Pi Jacintha Lazarus, IAS, DC/CCpur in  Chief Host hihna toh uap a, Pu Vungzamuan Valte IRS, Pu Armstrong Pamei IAS, ten Guest of Honour hihna toh uap uhi. Hiai hun ah GHQ president Pu Lianzapau Samte makaih in HQ, JHQ, Block, Branch leh Unit chih a President teng in Flag March nei ua, welcome leh Presidential Speech gen hi.

 

Programme zoh kuan ahih in, kipahthu genna leh “Be an Agent of Change” chih pansan in, Candle lighting zatna  Pu T. Lianchinpau, Vice President (Int) Siamsinpawlpi General General Headquarter makaih hi.

 

SSPP DONOR AWARDEE
1. (L) H. Jel Shyam, IAS Award: HSSLC Sc
   H. Chinkhansuan, XII, Sc., 1st Div-84%

2. (L) Mangzapau Swante Award: HSSLC Arts
a) N. Thangmuanlian, XII Arts, CBSE, 1st Dib. 89.80%
b) Liangoumuan Guite, XII Arts., CBSE, 1st Div. 89.80

3. (L) Haukhopau Guite Memorial Award: HSLC: Maths
L. Langzamuan, X 1st Div GPA 09/A2 94% CBSE

4. V.K. Tawna Award: M.Sc., Physics
H. Vunghoihkim, M.Sc (Phy) 2nd rank NEHU

5. YPA GHQ Award, HSLC: Paite (MIL)
   Thangsanlian Paite (MIL) 93%

6. PTC GHQ Award: HSLC Paite (MIL)
Kamgoukhual Paite (MIL) 94%

MERITORIOUS AWARDEE
1. Dr. Chinkhanlun Guite
   Ph.D (Physics) 2012

2. H. Vunghoihkim
   M.Sc (Phy) 2nd Rank, NEHU 2013

3. Kamsalem Guite
   B.Sc (Anthropology) 1st Rank, MU 2013

4. N. Vasti
   M.Ed., 1st Rank, MU 2013
5. Tualbiakthang
   MCA Distinction, MU 2013

6. Thianhoihnem
   MA (Anthropology) 2nd Rank, NEHU

7. T. Thangsianven
   B.Sc (Fishery Sc) 4th Rank, NEHU 2013

8. Vungsangmawi
   BA (Sociology) 3rd Rank, MU 2013

9. Nemliankim
   XII (Arts) 4th Rank, COHESM 2013

10.Niangneihkim
   BA (Hist) 4th Rank MU 2013

11.Vunglianmawi
   BA (Geo) 4th Rank, MU 2013

12.Dr. Thangtungnung
   Ph.D MU 2013

13.G. Vungthianmuang
   BBA Distinction, 1st Rank, Gold Medalist ICFAI University

14.Manthianching
   M.Phil (SAS-SIS) CGPA 7.37/9 JNU, Delhi 2013

15.Niangboi Paite
   BA (Edn. Hons) 5th Rank, MU 2013

16.Vunglianching
   M.Lib. Sc 1st Rank, NEHU 2013

17.Kathy Manlunching
   B.Sc MLT 8th Rank, Mizoram University

18.Khamsianbel Tombing
   XII(Arts) 2nd Rank, Mizoram University 2013

19.Nem Juliet Tunglut
   MA (Hist) 8th Rank MU 2013

20.Diana Chingliankim
   MA (Hist) 8th Rank, MU 2013

21.Niangmuankim
   MA (Geo) 7th Rank, MU 2013

22.Dr. S. Lianzathang Ngaihte
   Ph.D Manipur University

23.Khualkhanmuan Suante
   BA (Philosophy) 1st Rank Patkai Christian College

24.Songchinlian
   BA (Pol Sc) 1st Rank, Nagaland University

25.Niangpi Guite
   M.Phil (Geo) NEHU 2013

26.Vungngaihlun 
   MA (Geo) 8th Rank, NEHU 2013

27.Chinsianlun
   B.Sc (Nursing) 4th Rank, NEHU 2013

28.Lhinghoijam Guite
   BE (Elec) Distinction, Gujarat Tech. University 2013

 

Photos by: Lamka Photo Graphics

 


Read 1559 times Last modified on Tuesday, 14 January 2014 14:45
Login to post comments